1616

0

ТКГ домовилася про повне припинення вогню на Донбасі. У Зеленського говорять про “прорив”. Втім, аналітики та експерти говорять про капітуляцію, адже ЗСУ України повністю заборонили захищатись, вести розвідку та користуватись безпілотниками.

Вчора, 22 липня, тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) за результатами відеоконференції досягла масштабних домовленостей щодо припинення всіх видів вогню, заборони наступальних дій, БПЛА та інших безпекових заходів на Донбасі. З українського боку про це повідомив колишній радник секретаря РНБО Сергій Сивохо. Також відповідний звіт ввечері в середу, 22 липня, поширила пресслужба офісу президента України.

Заборона стосується розвідувально-диверсійної діяльності, наступальних операцій, використання безпілотників, снайперського і будь-якого іншого вогню, розміщення важкої техніки та артилерії в населених пунктах тощо.
У документі передбачені й заходи дисциплінарного впливу до порушників наказу”, – заявив Сивохо.

За його словами, нові домовленості набудуть чинності з 27 липня.

У пресрелізі йдеться про те, що “на засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу. Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ”.

Зазначається, що на ТКГ в межах політичної групи було наголошено, що “повне та всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання”. А вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно після всеосяжної деескалації; після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань; відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном; виключно згідно із законодавством України та з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ.

Факт масштабних домовленостей підтвердили і бойовики ОРДЛО, які в мінській групі є частиною російської сторони.

“Учасники [Тристоронньої] контактної групи на відеоконференції затвердили пакет додаткових заходів посилення і контролю чинного перемир’я”, – ідеться в повідомленні так званого “міністерства закордонних справ ДНР”.

“ДНРівці” зазначили, що домовленості з Києвом стали можливі завдяки їхній “наполегливій позиції і її принциповій підтримці з боку Російської Федерації”.

Втім, українські активісти, політичні та військові експерти вже б’ють на сполох, заявлячи про те, що Росію вивели з зони відповідальності за її протиправні дії на території України.

0