527

0

Якщо пацієнтка хоче, аби пологи в неї приймав конкретний лікар, вона має за це заплатити.

Утім офіційні розцінки на цю послугу є не всюди, а неофіційні розрахунки, які у медичних закладах називають «благодійними внесками», по суті є порушенням права на безоплатну медицину. Портал “4 Влада” оприлюднив ціни на ці послуги у районах Рівненщини.

У перелік безкоштовних послуг входять пологи із черговою бригадою лікарів, але не входить можливість обрати лікаря, який прийматиме пологи. На цю послугу мають бути окремі затверджені тарифи – тоді пацієнтки можуть заплатити за це офіційно.

Офіційний тариф на цю послугу наразі є лише в Дубенському пологовому будинку – 1921 гривень 32 копійки.

Керівник Дубенського пологового будинку Ростислав Андрощук розповідає, що цю суму розраховував економіст лікарні, зважаючи на кілька показників: наприклад, заробітну плату лікаря та середню тривалість пологів.

– Вийшли з цією сумою на виконком Дубенської міської ради і вони затвердили. Є складність, що в різних закладах різна ціна, було б простіше якщо була б вона єдина для всіх, – каже директор Дубенського пологового.

За його інформацією, зараз конкретного лікаря обирають приблизно чверть пацієнток. Ростислав Андрощук також каже, що в пологовому «намагаються брати кошти вже після того, як надана допомога»:

– Пацієнток попереджають, що обраного лікаря може не бути в лікарні, коли у жінки почнуться пологи.

ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК ПЛАТНИХ ПОСЛУГ У ДУБЕНСЬКОМУ ПОЛОГВОМУ БУДИНКУ ШУКАЙТЕ ТУТ

Натомість у Рівненському пологовому тариф, зі слів керівниці Світлани Муравської, вже розрахували та мають затвердити на сесії міської ради:

– Якщо це пакет «ексклюзивний», то це 12 тисяч 500 гривень, а «ексклюзивний плюс» – 14 тисяч гривень, каже Світлана Муравська.

Керівниця Перинатального центру Вікторія Єнікеєва у відповіді на запит повідомила, що 24 лютого подала до обласної ради проєкт змін до статуту лікарні для впровадження платних послуг.

– У переліку тарифів планується платна послуга «медична допомога при пологах з вибором лікаря». Вартість цієї послуги попередньо обрахована, – розповіла Вікторія Єнікеєва.

Проте обраховану вартість послуги з вибору лікаря керівниця Перинатального центру не назвала.

0