117

0

Згідно з новим порядком, дохід від продажу третього і наступних об’єктів нерухомості, проданих фізичною особою за рік, повинен оподатковуватися за стандартною ставкою – 18%.

Досі дохід від продажу одного об’єкта на рік не оподатковувався. Продаж другого і наступних обкладалася за ставкою 5%.

18% податку доведеться платити не з усієї суми, отриманої від продажу нерухомості, а тільки з різниці між сумою продажу і ціною, за яку нерухомість перейшла до продавця.

Обкладенню також підлягають угоди, що передбачають перехід права власності на житловий будинок або його частину; квартиру або її частину; кімнату; гараж; садовий будинок і господарські будівлі, землю під ними; земельну ділянку.

Від оподаткування звільняється безоплатне отримання громадянами ділянок із земель державної або комунальної власності в межах лімітів, встановлених статтею 121 Земельного кодексу.

При цьому, другий продаж житла за рік як і раніше оподатковується за ставкою 5%.

Також ставка 18% застосовується при другому і кожному наступному продажу комерційної нерухомості за рік і першому і кожному наступному продажу житла, що знаходиться у володінні продавця менше трьох років.

Крім того, новий закон вводить поняття земельної ділянки сільськогосподарського призначення в результаті початку роботи ринку землі. На ці ділянки поширюються такі ж правила, як і на інші об’єкти нерухомості.

Якщо нерухоме майно знаходиться в загальному володінні, наприклад, у подружжя, то продаж такої нерухомості зараховується в податкову історію обом подружжю.

При цьому спадкоємцям не слід дотримуватися умов трирічного перебування майна у власності. У разі продажу протягом року другого і наступних об’єктів житлової нерухомості, отриманого у спадок, отриманий дохід буде оподатковуватися за ставкою 5%.

0