382

0

В Україні зафіксували перші 2 випадки захворювання новим штамом коронавірусу – «Дельта». Це означає, що вірус уже циркулює в державі.

Як повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я, нині активно впроваджується низка заходів, аби зупинити поширення нового штаму.

Зокрема, люди, які приїжджають з таких країн, як Індія, Росія, Великобританія та Португалія мають обов’язково пройти експрес-тест на наявність антигену до вірусу SARS-CoV-2 на пунктах пропуску, тобто для них немає вільного в’їзду в Україну. Загалом вірус «Дельта» вже зареєстровано в 90 країнах світу.

Швидкість розповсюдження штаму «Дельта» залежить від виконання людьми карантинних норм.

«Цей штам в 1,5 рази контагіозніший, спричиняє майже в 1,5 рази більше ускладнень та вимагає інтенсивної терапії. А тому потреба в госпіталізації вдвічі вища», – розповідає координаторка з вакцинації у Рівненській області Олена Гандзюк.

У МОЗ наголошують, що вакцини проти COVID-19 ефективні проти штаму «Дельта».

Наприклад, відповідно до попередньої публікації досліджень від управління охорони здоров’я Великої Британії, вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech демонструє ефективність 88% до нового штаму «Дельта», вакцина AstraZeneca – 67%. При цьому, ефективність вакцини Pfizer у запобіганні госпіталізації для штаму «Дельта» складає 96%, а для вакцини AstraZeneca – 92%.

Тобто вакцини Pfizer та AstraZeneca ефективні як у запобіганні симптоматичного перебігу, так і в попередженні важкого перебігу COVID-19, викликаного новим штамом «Дельта».

Щодо ефективності інших вакцин тривають дослідження. Варто зазначити, що інактивовані вакцини (якою є вакцина проти коронавірусної хвороби CoronaVac/Sinovac Biotech) проти грипу демонструють ефективність до мутованих штамів грипу.

0