328

0

Вакцинація проводиться для набуття імунітету. Людським організмом імунітет здобувається природнім шляхом (в результаті подолання хвороби), а також – штучним (введення вакцини).

Вакцинація – це введення неживого або живого з помірним рівнем інтенсивності антигена для вироблення в організмі імунітету, щоб мати можливість боротися з хворобою.

Тобто вакцинація – це «мініхвороба», яка не призводить в подальшому до важких наслідків.

Отже, зазначена «мініхвороба» може мати наслідки або ускладнення, як локальні, так і загальні. Локальні наслідки: почервоніння, біль, набряклість в ділянці введення вакцини. Загальні: погіршення загального стану, лихоманка, озноб, біль у м’язах, загальні випадки інтоксикації, які проходять за 1-2 доби.

Про це повідомили з Рівненської ОДА.

“На сьогодні в Рівненській області інші, більш загрозливі, ускладнення, в осіб, яким зроблено щеплення від COVID-19, не спостерігаються. Тому можна зробити висновок, що вакцина є безпечною для застосування і необхідною, щоб здобути штучний імунітет. Тільки вироблення штучного імунітету у понад 50% населення дозволяє отримати виправдану надію на зупинення епідемії”, – наголошується у повідомленні.

0