1345

1+

6 теляток від 24 лютого з’явилось у сім’ї Правдюків, власників СМФ «Молочний край», що у с. Мирогоща. Двоє із новонароджених теляток назвали найсучаснішими іменами: Байрактар та Джавеліна.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Сімейні молочні ферми”.

Надіємось, зовсім скоро нас ощасливить Перемога і захищати Україну більше не доведеться. Байрактари та Джавеліни сприяють цьому. А фермерський фронт допомагає”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, родина Правдюків допомагає і військовим, і місцевим жителям. Так, розповідають, що під час війни СМФ Правдюків молоко на молокозавод не здає, оскільки зріс попит на молоко та молочні продукти серед місцевого населення, а враховуючи, що сім’я ціну на свій товар не підняла, у них все розбирають, ще й мають попередні замовлення. Зберігається проблема з пальним, як у всіх. Окрім того, що зросла ціна, ще й дефіцит, як знаходять, де придбати, то обмеження на купівлю – це ніщо для трактора.

Також СМФ “Молочний край” шукають кукурудзу. Раніше купували насіння в Харкові, тепер цього заводу немає… Понад 300 л молока фермери віддали безкоштовно для жінок, які готують на потреби армії – це і молоко, і кисломолочний сир, і кефір. А ще для випічки військовим сім’я Правдюків надавала цукор, яйця, олію. Окрім продуктів Маша Правдюк збирає одяг своїх дітей, щоб завезти в місто, де збирають для тих, кому він зараз необхідний.

Коли почалася війна, Маші подзвонив брат із Варшави, щоб вони їхали до нього, а їхній синочок Захар сказав: – Мама, а хто наших корів захищатиме, якщо ми поїдемо, вони ж помруть без нас?” – розповідає родина.

Також на сторінці “Сімейні молочні ферми” розповідають історію родини Котиків із Хмельницької області. Нещодавно на фермі народилося телятко, яке хотіли спершу назвати Байрактаром, але, оскільки народилась теличка, то назвали її Джавеліна.

1+