345

0

З нагоди Всеукраїнського дня добрих справ команда “Лінії життя” завітала у Вербський ліцей, де провели благодійний майстер-клас для учнів старших класів.

Розповіли про проєкт “Лінія життя”, його місію і цілі, а також зосередили увагу старшокласників на алгоритмі дій в екстрених ситуаціях та взаємодії з екстреними службами.

#ЛініяЖиття – проєкт не лише про домедичну допомогу та порятунок життя, а й про командотворення, лідерство та культуру відповідальності і безпеки, цінність життя кожної людини.

Навчання домедичної допомоги в школі потрібно зосереджути на навичках, тому що ефективна серцево-легенева реанімація має вирішальне значення для виживання. Але навички – не єдиний фактор під час проведення СЛР сторонніми спостерігачами. Людині потрібно досить впевненості, наприклад, передбачувана здатність виконувати ефективну СЛР.

На майстер-класі учні мали нагоду попрактикуватися у проведенні серцево-легеневої реанімації і переконатися, що рятувати життя може кожен, але для цього важливо навчатися.

Тренування зміцнюють упевненість потенційних рятувальників у тому, що вони можуть ефективно виконувати СЛР, бо навіть навчені люди виконують СЛР лише у 30–55% випадків. Основними причинами відмови рятувати життя потерпілого є страх та недовіра до самого себе.

Тож щоб не розгубитися і підтримати потерпілого до приїзду швидкої допомоги, дітей навчали як діяти швидко та злагоджено.

0