306

0

На Рівненщині розпочинається унікальний освітній проєкт «Цифра в кишені». У його рамках, для всіх бажаючих мешканців громад проводитимуть безкоштовне навчання  щодо того, як користуватися  найрізноманітнішими онлайн-послугами: від купівлі квитків та оплати комунальних послуг, до запису до лікаря через сервіс HELSI.

Такі воркшопи влаштовуватимуть і в містах, і в селах. Взяти у них участь зможуть  люди різного віку.

«Зараз багато послуг, у тому числі адміністративних, можна отримати в онлайн-режимі. І вони мають бути доступними якомога ширшому колу споживачів, незалежно від місця проживання. Але питання ще й у тому, щоб люди, у тому числі й старшого віку,  вміли скористатися цими послугами, – пояснила заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. – Власне, на це й спрямований наш  проєкт. Навчання ж буде максимально доступним і звичайно ж, практичним.  Щоб надалі людям скористатися цифровими послугами було так само легко і просто, як дістати щось потрібне з власної кишені».

Загалом проєкт включатиме в себе  декілька етапів. І першим стане голосування у громадах щодо того, які саме послуги для місцевих мешканців є найактуальнішими (онлайн-запис до лікаря, оплата комунальних послуг, купівля квитки на потяг, послуги інтернет-магазинів, перевірка сайтів на справжність, робота в особистому кабінеті тощо).

Після цього тренери, які проводитимуть навчання, пройдуть спеціальну підготовку з топ-тем (які визначає громада).  А наступним етапом стане організація воркшопів на місцях.

Першими учасниками проєкту стали  5 територіальних громад Рівненщини: Володимирецька, Гощанська, Здолбунівська, Дубенська, Сарненська.

Тим часом перший етап «Цифри в кишені» стартує вже з наступного тижня.

0