282

0

На Рівненщині стартує проєкт «Етноосвіта для ветеранів АТО».

Це курс вивчення культурної спадщини Полісся, здобуття практичних навичок у сфері народних промислів та мистецтв з метою профорієнтації, арт-терапії за допомогою традицій та пізнання Рівненщини, як туристично привабливого регіону України.

Ідея проєкту полягає у створенні освітньо-практичної платформи для творчого саморозвитку ветеранів АТО засобами саме традиційної народної творчості, які побутують і сьогодні, застосовуючи туристичні аспекти. Наприклад, поїздки та подорожі до осередків культурної спадщини краю.

«Бійці, які проходять реабілітацію потребують залучення мистецької складової для психологічного та морального відновлення. Для них важливо не тільки «стати на ноги», але й знайти себе у соціумі, самореалізуватися, як особистість, знайти свою суспільну нішу і стати вагомою повноцінною частиною свого народу, за який воювали! Цей курс дасть змогу не лише створити підгрунтя для арт-терапії, але й опанувати практики ремесел та народних мистецтв Полісся для подальшого розвитку, як хоббі чи заснування власного комерційної справи», – пояснює авторка проекту «Етноосвіта для ветеранів АТО» Ірина Баковецька.

З 13 листопада по 26 грудня при КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР будуть проводитися навчання та майстер-класи з різних напрямків поліських традиційних ремесел та мистецтв, з притаманними регіону «родзинками», розповідає начальниця управління культури і туризму ОДА Любов Романюк:

«Буде здійснено поїздки учасників проекту до найяскравіших осередків культурної спадщини Рівненського Полісся: села Крупового – колиски відродження серпанкового ткацтва, села Князівка – осередку бортництва (давньої форми бджільництва), Сарненського історико-етнографічного музею – скансену житла і побуту поліщуків 19 ст. – поч. 20 ст. тощо».

Наприкінці курсу відбудеться проведення підсумкової виставки-продажі робіт декоративно-ужиткового мистецтва Рівненського Полісся, виготовлених учасниками-ветеранами АТО, а також виступів фольклорного колективу в складі учасників проєкту.

0