454

0

На Рівненщині викрили працівників обласного та кількох районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на хабарях за звільнення від проходження військової служби. Про це повідомили у пресслужбі СБУ області, передає Суспільне.

Усього від служби, за версією слідства, відкупились щонайменше сотня призовників.

Речниця СБУ в Рівненській області Інна Ілючок повідомила , що з початку року посадовці з Рівненського обласного та районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, це колишні військкомати, налагодили схему незаконного звільнення призовників від проходження військової служби.

“До групи входило десяток людей, серед яких як самі посадовці обласного та районних центрів, так і члени військово-лікарських комісій. Вони “допомогли” щонайменше 100 призовникам, яких фіктивно визнали непридатними до служби за станом здоров’я. За це вони просили від однієї до двох тисяч доларів США”, – зазначила Інна Ілючок.

І уточнила: працівники СБУ задокументували факти передачі шести тисяч доларів. Двох отримувачів грошей затримали, коли їм передавали по тисячі доларів за “підопічних”.

“Провели 22 обшуки у приміщеннях центрів, медзакладах та за адресами причетних до схеми. Під час них виявили та вилучили особові справи призовників, оригінали та копії їх документів, чорнові записи, майже 10 тисяч доларів, техніку”, – сказала речниця.

Вона додала, що причетним до злочинів оголосили про підозру у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Слідчі дії зі встановлення обставин та причетних до схеми – встановлюють.

У пресслужбі обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки повідомили, що офіційна позиція з цього приводу оприлюднена на офіційній сторінці Оперативного командування “Захід” у Facebook.

“По даному факту командувачем військ ОК “Захід” призначено службове розслідування. Ми рішуче засуджуємо цей ганебний вчинок та будемо всебічно сприяти проведенню слідства, всіляко допомагати у виявленні та покаранні осіб, які своїми вчинками ганьблять високе звання “Військовослужбовця Збройних Сил України”, – йдеться у повідомленні пресслужби ОК “Захід”.

Також там додали, що розраховують на “належну правову оцінку” цих подій.

0