326

0

На ринку нафтопродуктів в Україні загалом і на Рівненщині зокрема нині склалася критична ситуація, пов’язана зі збільшенням кількості нелегальних автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.

Як повідомляють у пресслужбі прокуратури Рівненщини, про це йшлося на засіданні міжвідомчої робочої групи з питань запобігання, виявлення та припинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з нелегальним функціонуванням автозаправних станцій, яку провели в Рівненській обласній прокуратурі.

Зазначили, що торік  правоохоронці та працівники контролюючих органів припинили діяльність 33 підпільних АЗС на Рівненщині, вилучили понад 913 тонн паливно-мастильних матеріалів, загальною вартістю понад 26,5 млн грн та обладнання для їх розливу орієнтовною вартістю 4,1 млн грн. Як повідомив перший заступник керівника обласної прокуратури Віталій Козлов, на підприємців-порушників накладено штрафів на понад 23 млн грн.

 “Сьогодні в нашій області роздрібну торгівлю пальним здійснюють 62 суб’єкти господарювання, яким видано 215 ліцензій. І усі ці підприємці останнім часом також потерпають від конкурентів-нелегалів. Адже вони  спотворюють добросовісну конкуренцію на ринку, у зв’язку з чим легальний бізнес припиняє розвиватися, а операторам, які працюють в легальному полі, доводиться підвищувати ціну на пальне для покриття інвестиційних та інших затрат”, – зазначив Віталій Козлов.

Завдяки спільним зусиллям та скоординованим діям правоохоронних та контролюючих органів, які також входять до цієї міжвідомчої робочої групи, торік вдалось ліквідувати кілька протиправних каналів надходження пального до нелегальних автозаправних станцій. Серед них і діяльність, налагоджена працівниками Регіональної філії “Львівська залізниця” АТ “Укразалізниця”, які у складі організованих груп зливали та привласнювали пальне з локомотивів та продавали за його за цінами нижче ринкових.

0