236

0

На Рівненщині спостерігається найвища динаміка завантаження лікарень хворими на COVID-19. Щодня госпіталізують близько 150 пацієнтів. Тому заходами «червоної» зони в області намагатимуться стабілізувати складну ситуацію із зростанням захворюваності.

На цьому акцентував перший заступник голови ОДА Сергій Подолін під час розширеної наради за участю керівників правоохоронних та контролюючих органів, департаментів, профільних служб, голів РДА.

«Рівненщина вступає в «червону» зону. Це не локдаун, адже усі ті, хто вакцинувався – можуть працювати. Держава дала таку можливість. Тому маємо організувати якісну роботу усіх контролюючих органів. Люди мають розуміти – контроль, в першу чергу, направлений на зниження поширення хвороби та збереження життя. Також потрібно максимально виключити корупційну складову», – наголосив Сергій Подолін.

Як доповів головний медик Рівненщини Олег Вівсянник, область, як і вся країна, перебуває на піку епідемії. Така ситуація, прогнозує, триматиметься декілька тижнів. Протягом останнього тижня в області збільшено кількість ліжок для пацієнтів із COVID-19 на 15,4%. Разом з тим, госпіталізованих щодня удвічі-утричі більше, ніж виписаних і кількість вільних «ковідних» ліжок зменшується з кожним днем.

Поряд з цим, доступ до вакцинації у жителів області зростає щоденно. На Рівненщині організована робота 8 центрів масової вакцинації, 128 пунктів щеплень. Також є 48 мобільних бригад, які за потреби можуть виїхати та провести вакцинацію колективу людей.

Департамент охорони здоров’я має щодня моніторити ситуацію щодо кисневого забезпечення та маршрутів перевезення хворих пацієнтів. Керівникам навчальних закладів рекомендовано продовжити осінні канікули ще на тиждень.

«Вже 26 жовтня з 00.00 годин виїжджають всі мобільні групи для перевірки дотримання карантинних вимог «червоної» зони. Нагадаю, законодавством встановлено суттєві штрафи за порушення карантину. Це стосується і закладів громадського харчування, і розважальних закладів та інших суб’єктів господарювання», – розповів Олексій Камишанський.

На планшети правоохоронців встановлене програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код із міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію.

Про факти виявлення в області підроблених сертифікатів про проходження вакцинації, повідомив керівник Рівненської обласної прокуратури Андрій Рудницький.

«Наразі вже 4 провадження розслідуються органами поліції. Уже встановлено ряд осіб, які займалися підробкою більше 60 сертифікатів. За виготовлення таких документів передбачена відповідальність позбавлення волі на строк до 5 років, за використання – штраф або арешт до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років. Питання підробок та використання таких сертифікатів, а також ПЛР-тестів перебуває на жорсткому контролі всієї правоохоронної системи області.

Він додав, що наразі на розгляді у ВРУ перебуває законопроект, який передбачає посилення відповідальності за підробку документів про вакцинацію. Ним буде передбачено кримінальну відповідальність за підробку COVID-сертифікатів, результатів ПЛР-тестування, довідок про одужання від коронавірусу.

За словами заступника начальника УСБУ у Рівненській області Олега Хмилецького, силовики щоденно супроводжують діяльність, пов’язану з карантинними обмеженнями, та оперативно реагують на факти зловживань з боку правоохоронних і контролюючих органів.

«Усіх запрошую до співпраці. Якщо вам стане відомим факт, що правоохоронні та контролюючі органи, користуючись своїм службовим становищем, не реагують на карантинні правила, звертайтеся за телефоном гарячої лінії – 0 800 501 482», – зазначив Олег Хмилецький.

0