287

0

З 1 вересня 2021 року виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України здійснюватиме нова організація, яка виграє конкурс. До цього часу пенсіонерів, як і раніше, обслуговуватиме АТ «Укрпошта».

Про зміни повідомляють на сайті Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області 9 квітня 2021 року.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу лише такі категорії громадян:

  • люди з інвалідністю І групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій з переліку ТУТ.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

0