251

0

У Рівненській ОДА обговорили питання створення безбар’єрного простору та впровадження інклюзії на об’єктах, які наразі будуються на Рівненщині.

У нараді взяли участь фахівці Департаменту з питань будівництва та архітектури, а також голови Рівненської, Дубенської, Вараської та Сарненської РДА. Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська наголосила на необхідності усунення невідповідностей вимогам доступності маломобільних груп населення.

«Безбар’єрність стає новою суспільною нормою. Національна стратегія в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента. Ми повинні впроваджувати рекомендовані стандарти комфорту та безпеки для маломобільних груп населення в школах, басейнах, стадіонах тощо. Тобто на усіх об’єктах області, які нині в процесі будівництва», – звернулася до присутніх Людмила Шатковська.

Цими рекомендаціями мають користуватися голови РДА, керівники громад, будівельники, які виконують роботи. Завдяки співпраці можливо досягнути належного рівня безбар’єрності. Також, Людмила Шатковська наголосила на важливості дотримання усіх будівельних норм при облаштуванні інклюзивного простору. 

Наразі на Рівненщині проводиться моніторинг та оцінка ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю.

0