311

0

Рівненщина – серед  12 пілотних областей, де діє Національна база даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель бюджетної  сфери. Вона запроваджена Міністерством розвитку громад та територій України з липня 2020 року.

«Рівненщину відзначили однією з чотирьох областей, яка забезпечила 100% повноту внесення інформації до Національної бази.  Це дозволяє визначати енергозатратність кожної бюджетної будівлі та пріоритети до впровадження енергоефективних заходів», – розповіла заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.

Як повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності Володимир Пшеюк, до Національної бази даних подаються усі експлуатаційні та енергетичні характеристики будівель обласного підпорядкування.

«Загалом, до аналізу включено близько 200 будівель Рівненщини. Це споруди галузей освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту та надзвичайних ситуацій. Моніторинг проводять таких ресурсів як – теплова енергія та газ, а також електроенергія і холодна вода. Окрім того, до бази вносяться технічні величини будівель – опалювані об’єм та площа. Саме на їх основі проводиться порівняльний аналіз показників енергоспоживання», – зазначив Володимир Пшеюк.

Завдяки такій програмі можна оперативно отримувати інформацію та здійснювати аналітику кількості споживання паливно-енергетичних ресурсів, що дає можливість проводити контроль, в тому числі і за цільовим використанням коштів.

Загалом до бази моніторингу включено 2617 будівель по всій Україні. Проведений аналіз показав, що найбільш енергоефективними щодо споживання холодної води виявились будівлі саме Рівненської області.

0