147

0

Співробітники Управління СБУ в Рівненській області викрили жителя Рівненщини, який через заборонені соцмережі активно поширював радянську символіку та серед своїх знайомих пропагував за повернення до часів СРСР й впровадження тоталітарного режиму в Україні.

Про це повідомили в Управлінні СБ України в Рівненській області.

Крім цього, вказана особа систематично поширювала наративи російської пропаганди та була активним учасником багатьох проросійських груп, у т.ч. входив до складу закритої групи «Журналістів Стремоусова».

Підозрюваний неодноразово висловлював підтримку вищезазначеному проросійському журналісту та підтримував його ідеї по т.зв. «народовладдю».

У ході проведених санкціонованих обшуків правоохоронцями вилучено:

– мобільний телефон;

– системний блок;

– флеш-карту з камери go-pro;

– блокнот із записами.

Вилучені засоби будуть передані на проведення відповідної комп’ютерно-технічної експертизи. Досудове розслідування здійснюють слідчі Рівненського РУП.

Наразі вирішується питання про повідомлення зловмиснику про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 436-1 КК України (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді до 5 років позбавлення волі.

0