313

0

Медична система Рівненщини перевантажена, а лікарні заповнені на 100%, щодня від Covid-19 10-20 смертей. Такі дані щодо епідемічної ситуації озвучили на позачерговому засідання обласної комісії ТЕБ і НС, яку провів перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.

«Маємо надвисокі показники летальності. Найближчі 2 тижні ми прогнозуємо подальше ускладнення епідемічної ситуації. Потрібні більш жорсткі заходи для стабілізації рівня захворюваності. Наразі 76% ліжок зайнято, резерву вистачить лише на кілька днів», – наголосив головний санітарний лікар області Роман Сафонов.

Як повідомила начальниця управління медичної допомоги департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Гандзюк, для лікування ковід-хворих оперативно додано ліжка у трьох лікарнях – Корці, Радивилові, Млинові. Ще дві лікарні лікарні – Володимирці та обласному госпіталі ветеранів війни – чекають на погодження із МОЗ.

Це дасть можливість розгорнути додаткові 250 ліжок та розвантажити попередні лікарні.

Також впродовж двох діб буде моніторитися ситуація у транспорті. Якщо перевізники не будуть дотримуватися норм, будуть жорсткіші рішення щодо перевезень.

«Обласна комісія має повноваження приймати додаткові обмежувальні заходи. Це стосується і можливості закриття суб’єктів господарювання, які не виконують заходи «червоної» зони, а також зупинки транспорту. Так, це негативний фактор. Але, якщо буде і дані рости захворюваність, ми вимушені будемо це зробити. Адже медична система перевантажена. Даємо час – два дні узгодити недоліки працівникам ринків і перевізникам. Дерспоживслужба та Нацполіція проаналізує ситуацію і на черговій комісії ТЕБ і НС будемо приймати конкретні рішення», – прокоментував Сергій Подолін.

0