661

0

Масове зникнення дороговказів та вимкнення освітлення вночі стали звичними для українців від перших днів війни. Існує думка, що робиться це все для того, щоб ворог не орієнтувався на місцевості.

Проте, як виявилося, такі дії були не військовою, а більше психологічною метою. У такий спосіб намагалися заспокоїти українців.

У Рівненській області вирішили відновити знаки з назвами населених пунктів та ввімкнути світло у темну пору доби, бо це створює незручності багато кому. Обласна рада планує зробити звернення до керівників усіх населених пунктів з цією метою.

Рівненська обласна рада просить голів громад вмикати вуличне освітлення до 23-ї години. Звичайно, вночі його можна вимикати, а вранці знову вмикати з 6-ї до 8-ї години – в цей нас люди збираються та йдуть на роботу.

У службі автомобільних доріг Рівненщини підтвердили, що отримали рішення Ради оборони області щодо повернення табличок з назвами населених пунктів у Рівненському та Дубенському районах, оскільки ці районі знаходяться далеко від кордону.

Це спростить навігацію для водіїв. По-друге, допоможе поліції. Адже в межах населених пунктів діє обмеження на швидкість. Відповідно до правил дорожнього руху, знак з назвою населеного пункту означає початок і кінець населеного пункту. Знак на синьому фоні говорить про одні швидкісні обмеження, а знак на білому фоні — про інші швидкісні обмеження. Але якщо цих знаків немає, то водії мають повне право не зменшувати швидкість. У свою чергу, поліцейські не можуть притягнути до відповідальності водіїв за перевищення швидкості.

– зазначив речник Служби автомобільних доріг у Рівненській області Дмитро Леонтіюк.

Рівненські шляховики забрали дороговкази на виконання рекомендації Генштабу та рішення Ради оборони області. Адже в окупаційних військ, які зайшли на територію України, були старезні карти. Оскільки у них був такий прокол, то окупанти орієнтувалися на місцевості по табличках із назвами населених пунктів.

За інформацією ВолиньІнфо.

0