561

0

Кабінет Міністрів встановив мінімальні ціни на пластикові пакети. Таке рішення ухвалили 20 грудня на засіданні уряду, повідомляє мінекономіки.

В Уряді сподіваються, що це дозволить обмежити використання пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні. Мінімальні ціни почнуть діяти з 1 лютого 2022 року.

“Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме використовувати багаторазові екологічні”, – зазначив перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

Йдеться про пакети товщиною понад 50 мікрометрів. Це досить цупкі пакети, і екологи відзначають, що вони й раніше у магазинах рідко поширювалися безкоштовно.

2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;

2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;

3,00 грн – пакет з ручками й боковими складками.

З 10 грудня в Україні почав діяти закон 2051−1, який обмежує використання пластикових пакетів в Україні.

Цей закон забороняє безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. Але він почав діяти без встановлених мінімальних цін.

Після початку дії закону в магазинах України кульки продавали за кілька копійок.

Ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду, до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року в Україні заборонять розповсюдження ще кількох видів пакетів: зі стінками товщиною менш як 15 мікрометрів, тонких – зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів та оксорозкладних пластикових пакетів.

0