429

0

Відсутність колективного імунітету періодично стає причиною зараження коронавірусом вакцинованими людьми.

Таку думку в коментарі сайту ТСН висловила лікар-невролог Наталія Бобрик.

Вона пояснила, що циркуляція коронавірусу призвела до його високої концентрації, а люди своєю відмовою від вакцинації піддають ризику не тільки себе, але і щеплених співгромадян.  

“Коли ми вакцинуємося, ми проявляємо турботу й особисту відповідальність за своє здоров’я. Але має бути ще й громадянська відповідальність. Люди повинні чітко розуміти, що відмовившись від вакцинації, не ставши частиною колективного імунітету, вони піддають ризику не тільки себе, але і тих, хто вакцинувалися, оскільки вірус продовжує циркулювати і його концентрація досить висока”, – говорить фахівець.

Вона також висловилася за посилення карантину для тих, хто відмовляється робити щеплення. Зокрема, вона пропонує заборонити “антивакцинаторам” ходити в магазини або на роботу, що значно обмежить їх контакти з іншими людьми.

“Більшість людей розглядає вакцинацію тільки в контексті свого власного здоров’я, а варто дивитися на це ширше, ваша вакцинація — це здоров’я ваших батьків, дітей, оточуючих, це ваша прогресивність у поглядах, ваша громадянська відповідальність позиція, ваш внесок у майбутнє, турбота про здоров’я поколінь”, – говорить лікар.

0