346

0

Перебіг COVID-19 пришвидшився, ускладнення з’являються раніше, хворі вже на 8 день можуть потрапляти до реанімації, розповідає лікар Тарас Жиравецький.

За словами лікаря усі симптоми здебільшого не змінилися, пришвидшився лише перебіг COVID-19 і ускладнення починають з’являтися швидше.

До 6 дня, за словами медика, “все відбувається досить спокійно”, але, звісно, що буває і важкий перебіг з такими симптомами:

  • нудота;
  • діарея;
  • головний біль;
  • біль у м’язах;
  • втрата нюху;
  • зміна смаку.

Нетиповим симптомом коронавірусу у деяких людей є втрата апетиту через сильну нудоту. Також новим проявом мутованого COVID-штаму “Дельта” є “незрозумілі стрибки температури”, каже лікар Жиравецький.

Тому температура 37 градусів на 6-7 день хвороби це ще не привід для радості, адже стан таких пацієнтів може різко погіршитись і вони можуть потрапити до лікарні з сильним ураженням легень.

Аби не допустити цього, медик радить здати аналізи.

“Єдиним шансом спіймати цей момент – на 6-7 день зробити аналіз на с-реактивний білок (CRP) і згодом повторити його через 2-3 дні. Таким чином ми можемо спробувати спіймати момент початку сильного запалення, яке потребує госпіталізації і потужного лікування”, – каже лікар.

Тарас Жиравецький наголошує, що у разі, коли с-реактивний білок піднявся до позначки вище 50, і КТ показує зміни у легенях, це означає що у хворого почався цитокіновий шторм. Таких пацієнтів лікувати вдома надзвичайно складно, каже медик.

“І ми отримуємо велику смертність, бо дуже багато людей не встигають дійти до лікаря, не встигають зробити ПЛР-тест“, – каже Тарас Жиравецький.

Якщо за призначенням лікаря, пацієнт лікуватиметься вдома, то необіхідно стежити за своєю температурою, сатурацією (рівнем кисню в крові), чи не з’явилась задишка і за загальним станом організму.

“Якщо людина не може встати і дійти до кухні чи туалету, це вже ознака того, що щось відбувається не так”, – підсумував Тарас Жиравецький.

А тому стежте за своїм здоров’ям, бережіть себе та не хворійте!

0