362

0

У Дубні місцевих жителів навчали надавати першу медичну допомогу пораненим і як діяти при штурмі будівлі.

Захід провели представники місцевого підрозділу територіальної оборони Української добровольчої армії та “Спілка ветеранів АТО Дубенщини”. Добровольці вирішили навчити земляків, як треба діяти у різних надзвичайних ситуаціях через ймовірну загрозу російського вторгнення, передає Суспільне.

Інструкторка Валентина Сіньковська показувала учасницям як зупинити кров при пораненні у шию. Також вона розповіла, як надавати допомогу при ураженні інших частин тіла, як евакуювати поранених при обстрілах, знайомила з вмістом аптечки.

перев’язування шиї пораненого

Чоловікам розповідали про ази штурму та “зачистки” приміщень. Навчали стріляти з ручного протитанкового гранатомету.

“На війні знаходжусь 1 200 днів, зараз у відпустці, бо і тут мають бути добровольці, які мають бойовий досвід. Ми вчилися на своєму досвіді, я б зараз не хотів, щоб люди вчилися так, як ми. Тому ми тут, щоб якнайменше було втрат”, – розповів воїн Української добровольчої армії Ігор.

Ініціатори навчань зазначили, що влаштувати навчання вирішили через ймовірну загрозу повномасштабного російського вторгнення.

“Люди запитували, більше їх цікавить тактична медицина, щоб у випадку активних бойових дій можна було надавати допомогу. Чоловіки наші цікавляться, хто не тримав зброю, то навчитися зі зброєю в руках захищати Україну. Тут ще такий аспект: національно-патріотичного виховання дітей, бо діти теж повинні знати, яка ситуація в Україні, і що ми можемо стати на захист від старого до малого”, – зазначила секретарка “Спілки ветеранів АТО Дубенщини” Тетяна Талавера.

0