340

0

Терапевтичне відділення № 2 у селі Верба є структурним підрозділом Дубенської міської лікарні на Рівненщині, що належить до комунальної власності міста обласного значення. Але через реогранізацію лікарні підрозділ можуть закрити.

Це відділення розміщене поза межами міста, а тому – має обмежене фінансування і проблеми з подальшою роботою. Так, у Дубенській міській раді нині розглядають питання про подальше функціонування відділення. А для вирішення проблеми – залучили представників з Дубенської РДА, Рівненської ОДА, обласного управління охорони здоров’я та Вербської сільської ради, медиків й громадськості.

Олег Вівсянник, начальник обласного управління охорони здоров’я вважає, що кошти на утримання терапевтичного відділення можна залучити трьома шляхами: залишити фінансування з бюджету Дубенської міської ради, залучити районний, у разі перевиконання, або ж співфінансувати за рахунок ОТГ, сільських та селищних рад, що розміщені на цій території.

– Для нас дуже важливо зберегти цей заклад, який необхідний мешканцям Верби та найближчих сіл. Наразі актуальним є питання його утримання. За попередніми підрахунками, до кінця року для цього потрібно приблизно 90 тисяч гривень. Наше завдання – вирішити, як це можна зробити, – каже Сергій Подолін. – Ми бачимо розв’язання цієї проблеми шляхом співфінансування з різних бюджетів. Тобто за рахунок усіх причетних можна утримувати заклад до кінця року. А за кошти НСЗУ виплачувати заробітну плату медпрацівникам.

Присутні домовилися створити робочу групу з представників обласної, Дубенської міської та місцевої влади для вирішення питань подальшого забезпечення медичною допомогою мешканців цього села та навколишніх.

0