580

0

Днями, в селі Стара Миколаївка, що на Дубенщині, біля пам’ятника загиблим від тоталітарних режимів жителів села, який знаходиться на подвір’ї початкової школи, вперше за десятиліття замайоріли державний та повстанський прапори.

Встановили їх там місцеві краєзнавці-патріоти, котрі вже не вперше вшановують герої УПА по всій окрузі – у лісах та селах, повідомляється у блозі “Знай більше”.

– П’ять років тому, на місці, де стояв хрест, який згнив від часу, місцева влада поставила пам’ятник односельчанам, котрі загинули в 1939- 1947 роках. Так написано на пам’ятнику. Але ці дати не відповідають дійсності. Адже жителі села Стара Миколаївка, які були в повстанцях загинули в 1951 році в селі Судобичі. І ми, я та мої найближчі однодумці і колеги по краєзнавчій роботі – Міщук Віталій, Гавронський Олександр та Левков Юрій, в майбутньому плануємо це виправити. Тим більше, що неподалік, метрів за 50, в жовтні 1951 року загинув в бою підрайонний провідник ОУН” Максим”, який в тому бою знищив двох більшовиків. Тому ми вирішили встановити флагштоки та вивісити державний і бойовий прапори України, щоб здалеку було видно, що то є святе для українця місце, – поділився один з ініціаторів акції Анатолій ВАСИЛЮК.

Для доброї справи – залучили багато людей, щоб кожен відчув смак хорошої справи.

– Труби купив Ілліч Олег, а варив їх – Левков. Самі ж прапори вислав нам Нацкорпус. Далі ми самі вже все фарбували та бетонували. Я думаю, що у нас все гарно вийшло. Ми не стоїмо на місці – рухаємось далі. Бо героїв, яких треба вшанувати є ще багато, – розповів краєзнавець Анатолій ВАСИЛЮК.

Фото авторки. На ФОТО: З ліва на право – Генадій Легетко, Сашко Гавронський, Юра Левков, Толік Тищук,Анатолій Василюк, Віталій Міщук та працівник лісу, провідник – Олександр.

0