313

0

Заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період розглянули на обласній комісії з ТЕБ та НС під керівництвом голови Рівненської ОДА Віталія Коваля.

Синоптики прогнозують, що пожежонебезпечний період у цьому році розпочнеться наприкінці березня після сходження снігового покриву.

«Статистика показує, що на Рівненщині упродовж 2020 ріку загоряння сухої трави на відкритій місцевості відбулося на 83 гектарах. Цьому спонукало виникнення 172 пожеж. Окрім того, на 11 га сталося 5 торф’яних пожеж та 76 лісових пожеж на майже 139 гектарах», – повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Він наголосив, що пріоритетним завданням області є ефективна підготовка до протидії надзвичайним ситуаціям

«Комплекс заходів передбачає скоординовану діяльність органів влади, місцевого самоврядування, профільних служб, підприємств та організацій. Саме координація на рівні усіх відомств допоможе не допустити втрат», – зазначив Віталій Коваль.

Так, очільник області доручив керівникам територіальних громад, рятувальникам та усім причетним службам організувати та провести низку заходів для недопущення на території області значних пожеж у природних екосистемах у спекотний період.

А саме: організувати роботу з протипожежного облаштування лісів, визначити населені пункти, які розміщені в межах лісових зон та облаштувати їх звукосигнальними пристроями, а також  заборонити розведення багать у лісових масивах і рекреаційних зонах, крім спеціально встановлених місць. Окрім того, провести оцінку дій готовності усіх лісокористувачів області та організувати проведення спільних рейдів і патрулювань найбільш пожежонебезпечних місць.

Очільник області вкотре зазначив, що відповідальність за виникнення надзвичайних ситуацій на території територіальних громад, лежить на їх керівниках та жителях, які вчинили неправомірні дії. У разі їх виникнення всі понесуть покарання.

0