493

0

21 серпня мер Львова Андрій Садовий на своїй сторінці у Facebook поділився враженнями від подорожі Українським Поліссям.

За доброю традицією щороку у серпні уся сім’я подорожує різними куточками України. Цього разу подружжя Садових разом із дітьми відвідали поліський край та Дубенський замок, куди вони завітали на зворотньому шляху.

Нинішня поїздка була особливою: 19 серпня Андрій та Катерина відзначили 20-у річницю весілля, і в цей же день голова міста Львова відсвяткував свій 53-й день народження.

Сподіваємось, що ця подорож запам’ятається Садовим не лише чудовими природними ландшафтами Полісся, але й відкриттям Дубенського замку, куди вони завітали на зворотньому шляху.

Зважаючи на те, що у колишньому князівському маєтку гості зі Львова побували вперше, екскурсія, яку провів завідувач відділу історії Заповідника м.Дубна Юрій Пшеничний, викликала у них жвавий інтерес.

«Мені приємно, що ви надаєте великого значення відновленню та реставрації палаців. Музейні експозиції приємно вражають. Найбільший інтерес у мене викликала зала, у якій експонуються ікони (йдеться про оновлену виставку «Скарби наші духовні»- прим.авт.). Вразила «Тайна вечеря» – унікальний твір, копію якого хотів би замовити. А ще нам з дружиною сподобались орнаменти українських вишиванок у музеї. Вони чудові! Знаю, що у колективу великі плани до 530-ї річниці замку. Бажаю усім задумам здійснитись!»

Гості зі Львова у цей день також побували на Дубенському форті. Андрій Садовий висловив жаль з приводу руйнації унікальної історичної пам’ятки, яку, на його думку, необхідно передати на баланс Міністерства культури та інформаційної політики України, створивши єдиний в Україні музей Першої світової війни.

0