311

1+

У рамках виїзного дня до Мирогощанської територіальної громади голова Дубенської адміністрації Всеволод Пекарський відвідав Мирогощанський іподром, де утримуються 13 породистих спортивних коней. Конюшня розташована за селом, неподалік Мирогощанського аграрного коледжу. Приміщення, тварини і все майно перебувають на балансі Фонду держмайна України.

«Мирогощанський іподром повинен стати туристичним магнітом Дубенщини. Потрібно шукати шляхи відновлення цього підприємства, яке в умілих руках має всі шанси стати популярною принадою для туристів, а громаді приноситиме прибуток від створення нових робочих місць та сплати податків» – підкреслив голова Дубенської РДА.

Нині Мирогощанським іподромом опікується Вікторія Марущак – заслужений майстер спорту України, заслужений працівник сільського господарства України, яка постійно бере участь в кінних змаганнях по Україні, будучи головним суддею.

Пані Вікторія та її помічники-волонтери фактично власними силами та коштами утримують тут коней, доглядають за ними, вболівають за долю іподрому та не дають йому остаточно занепасти.

Коні самі заробляють собі на харчування – на іподромі організовуються кінні прогулянки та фотосесії.

Іподром має бігову кільцеву замкнуту доріжку (коло), будівлю з трибунами для глядачів і суддівську вежу, щоправда, вони нині потребують капітальної реставрації, адже впродовж років простоювали через відсутність коштів на змагання. Крім цього, до складу об’єкту входить комплекс конюшень, який може вмістити близько сотні коней.

Також тут є окрема територія для прогулянок коней та ангар для сіна.

Як розповіли волонтери, вони мають в планах на цій базі створити центр іпотерапії. Окрім того, що Фонд держмайна не виділяє коштів на утримання тварин та споруд, у волонтерів є й інші клопоти – зломилася водонапірна башта, і тепер по воду треба їздити бочкою в село або носити в пластикових пляшках.

Всеволод Пекарський звернувся до Мирогощанський сільського голови Надії Чух аби працівники місцевого комунального підприємства терміново оглянули башту та визначили причину поломки, яку спільними зусиллями потрібно відремонтувати.

1+