306

0

Методичні рекомендації, виїзні навчання та тренінги, а головне – комплексна допомога і підтримка для ветеранів та сімей загиблих. В області триває пілотне впровадження програми «Соціальний менеджер в громадах Рівненщини».

Делегація із Києва перевіряла, як нині триває робочий процес в громадах області. Серед присутніх – Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко та радник Керівника Офісу Президента Андрій Ляхович.

Так, нині в 61 громаді є фахівці, які виконують обов’язки соціального менеджера. Поступово їх штат буде розширюватися.

Щодо напрацювань – то вже готові методичні рекомендації, за якими працюють менеджери у громадах. А перед початком своєї роботи усі вони відвідували виїзні навчання та тренінги.

«Цей проєкт є пілотним для усієї України. Тому ми щиро вдячні, що Рівненщина не просто долучилась до участі, але й показує такі потужні результати. Сьогодні ми хочемо поспілкуватися із цілою вертикаллю – соціальними менеджерами, працівниками громад, а також керівниками департаментів. Це допоможе нам краще зрозуміти, які проблеми заважають впровадженню та як спільно можна їх вирішити», – зазначив Вадим Свириденко.

Так, Рівненщина ще працює над розробкою та впровадженням пілоту, однак перші результати кропіткої праці вже є.

«Наразі в області є понад 11 тисяч учасників АТО, які звернулися в департамент РАП, соціальної, молодіжної політики та спорту ОДА. Усі вони потребують соціального захисту та підтримки. Тому я переконаний, що робота менеджерів дійсно відповідальна і дуже затребувана. В їх обов’язки входитиме курування усіх питань які виникають у ветеранів АТО та сімей загиблих. Ми вже розпочали надавати підтримку та поступово створюємо мережу, яка буде працювати в інтересах наших бійців та їхніх сімей», – зазначив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

За словами керівниці КЗ «Ветеранський простір» Ольги Яковлевої, соціальні менеджери, кожен в своїй громаді, збирають звернення, аналізують запити та допомагають у вирішенні задач.

0