331

0

Кліматичні зміни у світі впливають на Україну. З кожним роком в країні стає все більше погодних аномалій, а останні п’ять років в Україні стали рекордно теплими.

Про це розповіла завідувач відділу прикладної метрології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух в ефірі телеканалу «Україна 24».

«На жаль, ми дійсно спостерігаємо, що протягом останніх днів, місяців і навіть років у нас все частіше відзначаються аномальні погодні умови, все більше погодних екстремумів спостерігається. Це не випадковість, це тенденція, яка характерна для наших сьогоднішніх умов. Тобто ми відзначаємо зміну кліматичної системи – підвищується температура повітря, змінюється термічний режим, змінюється тривалість сезонів, і, на жаль, таких екстремальних температур у нас стає все більше. Причому саме аномалій, коли у нас досить жарко, стає все більше і більше», – зазначила вона.

За словами метеоролога, масштаб змін демонструє те, що протягом останніх п’яти років в Україні була рекордно тепла погода навіть взимку.

«Минулий 2020 рік взагалі в Україні був аномально теплим. Такого теплого року у нас взагалі не спостерігалося за останні 140 років, коли проводилися інструментальні спостереження за погодою, а можливо і за значно більший період. Наприклад, минулого року з дванадцяти місяців сім були аномальними. З них для шести місяців була характерна аномальна висока температура, і тільки травень був дещо прохолодним», – зазначила вона.

Зміни кліматичних умов несуть за собою не тільки аномальні температури, але і численні різкі зміни погоди – шторми, циклони, посухи.

«Це пов’язано зі зміною атмосферної циркуляції. У нас атмосферні процеси стають більш меридіанальними, тобто завдяки тому, що у нас відбувається нерівномірні зміни температури, полярні широти стають теплими значно швидше, ніж, наприклад, помірні», – пояснила вона.

0