389

0

На цьому сьогодні наголосив начальник управління превентивної діяльності ГУНП в Рівненській області Руслан Жук під час пресконференції Громадянської мережі ОПОРА щодо старту виборчої кампанії на території області.

Із метою забезпечення публічної безпеки і порядку, здійснення цілодобового моніторингу оперативної обстановки в області, організації реагування на її зміни під час проведення чергових та перших місцевих виборів 25 жовтня, із 5 вересня, відколи розпочався початок виборчого процесу, до офіційного оголошення результатів виборів ситуаційний центр поліції області переведений у позаплановий режим роботи.

«Наразі створені робочі групи з усіх служб, які опрацьовують, узагальнюють і вживають заходів реагування на повідомлення та події, пов’язані із виборчою кампанією в області, — зазначив Руслан Жук. — Крім того, підготовлено локальний план взаємодії щодо забезпечення правопорядку та безпеки під час передвиборчої кампанії та проведення місцевих виборів. На часі — узгодження органів місцевого самоврядування із територіальними підрозділами поліції порядку, дозволених місць розміщення матеріалів передвиборчої агітації та проведення робочих зустрічей із головами територіально-виборчих комісій на місцях».

Разом із тим поліцейські закликають усіх учасників місцевих виборів діяти в рамках виборчого законодавства і пам’ятати, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Відповідальність за адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення, зазначені з 212-7 до 212-24 статтях КУпАП. У Кримінальному кодексі України відповідальність за злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина передбачена статтями 157-160 КК України.

Також правоохоронці закликають усіх учасників виборчого процесу та громадян під час виборчої агітації дотримуватись вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», зокрема правил благоустрою території населеного пункту, а про будь-які порушення виборчого законодавства повідомляти на спецлінію 102.

0