530

0

У складі новоствореного Дубенського району буде 19 територіальних громад (серед них 3 з території колишнього Радивилівського району), у складі Вараського району – 8, у складі Рівненського – 26, у складі Сарненського – 11 громад.

Постановою ліквідують усі нині існуючі райони в областях. Однак реальні зміни розпочнуться вже після виборів до місцевих рад, які заплановані на 25 жовтня 2020-го року.

– Після цього виборча комісія встановлює підсумки голосування, крім цього, вибори мерів відбуватимуться в два тури, тобто ще три тижні на проведення другого туру, – пояснює консультант Офісу реформ Асоціації міст України на Рівненщині Василь Курилас.

Після того як оберуть голову, можна буде створювати повноцінні виконавчі органи.

– Тому говоримо, що листопад буде таким суто технічним місяцем, коли ще будуть варитися над встановленням результатів голосування, – каже експерт. – Лише в грудні запрацюють новостворені органи, які розпочнуть процедуру реорганізації, наприклад, тих районних рад, які увійдуть в новий район, і тих територіальних громад, які не об’єднувалися до цього. І вже в грудні будуть затверджувати бюджети громад.

Які повноваження матимуть новостворені районні ради – поки що однозначно сказати складно. Адже це залежатиме від прийняття іншого законопроєкту, у якому йдеться про визначення повноважень та фінансування цих рад.

0