456

0

Набув чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, який остаточно скасовує обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Там нагадали, що в березні 2019 року уряд скасував обов’язкове ведення Книги відгуків та пропозицій. Проте вимоги та згадки про книгу скарг залишалися в низці нормативних документів, зокрема наказах Мінекономіки.

Чому її скасували?

У відомстві називають це «черговим кроком в напрямку дерегуляції, цифровізації бізнес-процесів та зменшення застарілих норм».

До цього підприємці були змушені витрачати час та значні кошти на адміністрування Книги відгуків та пропозицій, яка мала бути в кожному торговому відділі та залі закладу громадського харчування.

За даними міністерства, щороку такі витрати сягали понад 44 мільйони гривень; це, зокрема, організаційні витрати, призначення відповідального за неї, розгляд скарг. Та й на ділі книга скарг часто виявлялася безглуздою.

А скаржитись куди?

У міністерстві наголосили, що зараз є більш ефективні та зручні інструменти контролю та захисту прав споживачів. Так, можна залишати свої відгуки через «гарячу лінію», електронне та класичне листування чи соціальні мережі.

Крім того, сьогодні споживачі можуть звернутися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та її територіальних органів.

«У територіальних органах Держпродспоживслужби та в багатьох місцевих держадміністраціях створені та функціонують консультаційно-інформаційні служби, де споживачі можуть отримати інформацію та допомогу з захисту своїх прав», — пояснили у відомстві.

0