541

0

В Україні кількість тих, хто захворів на COVID-19 вже перетнула межу в 10 тисяч осіб.

Через зростання поширення коронавірусу МОЗ пропонує запровадження жорсткого карантину «вихідного дня», коли працюватимуть тільки продуктові магазини, аптеки, транспорт, АЗС та ветеринари. Таким чином в державі намагаються уникнути локдауну та зберегти економіку.

Які обмеження передбачає карантин «вихідного дня»?

МОЗ хоче закрити торговельно-розважальні центри, а кафе і ресторани працюватимуть «на винос» у вихідні дні.

«Розуміючи, що крім ковід у нас є не дуже хороші справи в економіці, ми розуміємо, що повний локдаун буде важко перенести малому й середньому бізнесу, ми будемо пропонувати жорсткий карантин «вихідного дня». Це означає, що у вихідні дні, в суботу та неділю, починаючи з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, щоб працювали тільки продуктові магазини, аптеки, залишився працювати транспорт, АЗС, ветеринарні аптеки», — повідомив на брифінгу глава МОЗ Максим Степанов.

МОЗ рекомендує, щоб в суботу та неділю:

— працювали «тільки на винос» всі ресторани, кафе та інші заклади громадського харчування;

— були закриті магазини та торговельно-розважальні центри.

— не відбувалися розважальні події.

У МОЗ зазначили, що будуть максимально рекомендувати запровадження певних годин для обслуговування пенсіонерів у магазинах і в аптеках.

Для чого запроваджують карантин «вихідного дня»?

У МОЗ пояснили, що це робиться для того, щоб розірвати ланцюг передачі COVID-19, оскільки кількість контактів між людьми за таких умов у ці два дні буде на мінімальному рівні.

МОЗ сподівається, що карантин «вихідного дня» зменшить кількість контактів між людьми до родинного кола, а це,своєю чергою, даcть змогу «збити хвилю» поширення коронавірусної хвороби.

Коли запровадять карантин «вихідного дня»?

Нормативний документ щодо запровадження карантину «вихідного дня» розробили в МОЗ. Після того, як його погодить Кабінет міністрів, як члени уряду, так і решта відомств, можна буде запроваджувати жорсткі обмеження.

5 листопада Степанов заявив, що вони можуть почати вже 14-15 листопада, тобто найближчими вихідними.

Хто запровадить карантин «вихідного дня»: уряд чи місцева влада?

Міністр охорони здоров’я Степанов повідомив, що зараз в Україні діють десять обмежень, які уряд ухвалює, враховуючи позиції місцевої влади, але за певних показників відбудеться жорстке запровадження всіх обмежень, які будуть існувати.

«Я думаю, що в регіонах після місцевих виборів ситуація зміниться. У мене є багато претензій до місцевої влади стосовно того, що було напередодні виборів. Проте після моєї наради із мерами ми узгодили алгоритм, за яким вони дійсно дотримувалися обмежень, які ми встановлювали із урахуванням їхньої думки», – сказав чиновник.

Він зауважив, що у деяких містах та районах із «червоної зони» набагато поліпшувалися показники, після чого вони з неї виходили.

0