427

0

У Рівненській ОДА відбулася нарада під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Подоліна. Йшлося про ситуацію із поширенням коронавірусу в області та дотримання карантину в «червоній» зоні.

Так, за словами начальниці управління медичної допомоги департаменту охорони здоров’я ОДА Олени Гандзюк, заповненість «ковідних» медзакладів в області складає 75 відсотків. Це найвищі цифри за увесь час пандемії. Зростання кількості госпіталізацій, важких випадків COVID-19 напряму пов’язане з малою кількістю вакцинованих. Серед усіх госпіталізованих 95% – невакциновані від COVID-19.

«У Рівному ситуація критична. Близькі до повної заповненості лікарні у Рокитному та Дубровиці. Госпіталізують лише важких хворих. Звернулися до МОЗ про дозвіл залучити нові лікарні», – зазначила Олена Гандзюк.

Відучора ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області розпочало перевірки ринків на дотримання карантинного законодавства, проводилася попереджувальна робота із продавцями та власниками торгових точок.

«Сьогодні вже будемо штрафувати. Якщо фіксуватимуться порушення надалі, такі ринки закриватимуть на термін до двох тижнів. Інакше епідемічну ситуацію не врятувати», – прокоментував керівник ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області Володимир Лазарчук.

Він також додав, що місцева влада повинна жорсткіше контролювати стихійну торгівлю для її недопущення в умовах «червоної» зони. Адже на кожному ринку вистачає вільних місць для торгівлі. Це ж саме стосується проведення сільськогосподарських ярмарків, які не варто проводити в умовах “червоної” зони.

За результатами наради Сергій Подолін ініціював проведення позачергового засідання обласної комісії з питань ТЕБ і НС, де будуть прийняті нові рішення щодо протидії пандемії COVID-19.

«Необхідно терміново врегулювати ситуацію із поширенням коронавірусу. Усі невакциновані громадяни, які не мають протипоказів, зобов’язані щепитися. На сьогодні – це їхній громадянський обов’язок №1», – підсумував Сергій Подолін.

0