534

0

Учасники останньої наради президента щодо запобігання поширенню COVID-19 вирішили посилити обмеження. Так, тимчасовий виконувач обов’язків міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет рекомендуватиме встановити канікули для школярів та місячний карантин для студентів. Дитсадки працюватимуть у звичному режимі.

Отже, на нараді вирішили:

1. Тимчасово перевести ВНЗ на дистанційне навчання.

“Це рішення повністю підтримує керівництво навчальних закладів. На жаль, вже маємо кілька спалахів зараження співробітників та студентів, і навіть смертельні випадки. Минулого тижня загинув декан географічного факультету КНУ ім. Шевченка”, – заявив Радуцький.

Він заявив, що необхідна інформаційна кампанія серед студентів: молодь повинна розуміти, що краще обмежити кількість контактів та мінімізувати перебування в людних місцях. “Життя їхніх батьків, бабусь та дідусів – це також і їхня відповідальність”, – написав Радуцький..

2. Канікули для школярів, дистанційне навчання для студентів.

Дату початку канікул визначає місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартують вже наступного тижня, до 15 жовтня.

У Міносвіти пропонують встановити канікули з 15 до 30 жовтня включно. Закладам професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти (незалежно від кольору карантинної території) рекомендують перейти на дистанційну форму навчання на період з 15 жовтня до 15 листопада з обов’язковим виїздом усіх студентів із гуртожитків (при цьому Міносвіти вважає за необхідне повернути кошти за проживання студентам, які виїхали з гуртожитків з 15 жовтня до 15 листопада).

Міносвіти стверджує, що заклади дошкільної освіти працюватимуть у звичайному режимі з урахуванням усіх рекомендацій МОЗ та Головного державного санітарного лікаря.

3. У червоних та помаранчевих зонах запроваджуються обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів.

З 22:00 заклади мають зачинятись. Це стосується і всіх масових заходів.

4. Президент доручив МОЗу збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів

Має бути встановлений незнижуваний запас засобів індивідуального захисту та препаратів, якого “вистачить на тривалий час”.

5. У Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів

Їх розгортають на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Закуповується все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні. Госпіталі плануємо розміщувати в існуючих великих приміщеннях – в Києві це може бути Палац Спорту.

6. Президент доручив готувати відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19.

Радуцький заявив, що завдяки цьому рішенню значно збільшуємо кількість ліжкомісць.

7.Інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ залучають до роботи в інфекційних відділеннях.

“Відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку. Є чіткі протоколи лікування пацієнтів з СOVID-19, і я впевнений, що під наглядом досвідчених лікарів наші молоді фахівці зможуть надавати кваліфіковану допомогу”, – написав Радуцький.

8. МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис. до 50 тис. на добу.

Уряд надав 260 млн грн на збільшення кількості тестувань на коронавірус, з яких 100 млн на контрактування приватних лабораторій, 160 млн грн на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання.

9. Президент доручив вирішити проблему із забезпеченням киснем.

До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн.

10. Штрафування власників приміщень за недотримання маскового режиму.

Верховній Раді пропонується розглянути зміни до Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Зміни передбачають штраф 3400-5100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок.

0