448

0

Питання якості питної води обговорили на щотижневому селекторі під головуванням міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова. Участь в онлайн нараді взяли члени обласної комісії з питань ТЕБ і НС під керівництвом Віталія Коваля.

«Питна вода – це один із державних пріоритетів країни. На наступний рік на програму «Питна вода України» з державного бюджету буде виділено 5 млрд 230 млн грн. Програмою передбачається можливість фінансування пріоритетних проектів для забезпечення людей питною водою, в тому числі у сільській місцевості, а також проектів будівництва та реконструкції мереж централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Це дасть змогу не лише покращити якість води, а й стане поштовхом для зростання економіки та створить нові робочі місця», – зауважив Олексій Чернишов.

Зазначимо, що на контролі в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Рівненській області знаходиться 603 об’єкти водопостачання. Впродовж року було проведено 84 перевірки та виявлено порушення на 64 об’єктах, серед яких 33 централізованого водопостачання. На лабораторні дослідження відібрано 920 проб води із об’єктів водопостачання. Виявлені відхилення у 189 пробах.

«Якість питної води має відповідати державним стандартам. Працюємо над цим питанням і далі. Наша мета – якісна та безпечна для здоров’я населення питна вода», – наголосив голова ОДА Віталій Коваль.

0