
З домашнім експрес-тестом на COVID-19 не пускатимуть у громадські місця
Зараз у продажу можна знайти експрес-тести для домашнього використання.
Проте такі тести не дають підстави відвідувати ресторани, кінотеатри, спортивні зали чи користуватись міжрегіональним транспортом в умовах карантину, пишуть у МОЗ.
Для цього підійде ПЛР-тест та експрес-тест на антиген, зроблений в лабораторії. Ці види тестування дають змогу виявити активну інфекцію.Чому зроблені вдома експрес-тести не валідні для доступу у громадські заклади?
- Процедура проведення тестування може бути проведена із порушеннями, а можливості перевірити, чиї зразки використовувались для тесту немає.
- Результати такого тестування не є 100% гарантованими, зокрема і через те, що процедура може бути проведена із порушенням.
Водночас, такі типи тестів можна використовувати для самоконтролю. У випадку позитивного результату необхідно звернутись до медичного закладу для підтвердження результатів ПЛР-методом.
Нагадаємо, наразі в Україні доступні два типи тестування на COVID-19:
- Методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тест)
- Експрес-тест на антиген
Обидва види тестування дають змогу виявити активну інфекцію.
Для проведення ПЛР-тесту беруть мазок із носоглотки й ротоглотки. Вказаний вид тестування застосовують на початку захворювання, найбільша їх чутливість між 7 та 14 днями після інфікування. Зазвичай, результат можна отримати через добу після забору матеріалу. Тестування методом ПЛР наразі є найбільш точним методом діагностики COVID-19.
Для експрес-тесту на антиген також беруть мазок із носоглотки чи ротоглотки. Найефективніше такі тести використовувати на початкових стадіях захворювання. Результати дослідження можна отримати вже за 15 хвилин.
Важливо розуміти, що ні ПЛР-тест, ні експрес-тест на антиген не визначає наявність антитіл до COVID-19 в організмі, тому його не варто плутати із тестом на визначення наявності антитіл методом ІФА.