353

0

У 2021 року абітурієнти зможуть здавати окремо або тест з української мови, або – тест з української мови та літератури. Раніше мова і література входили до одного предмету ЗНО. Також, з 2021 року підсумкова державна атестація з математики стане обов’язковою для випускників українських шкіл.

Про це повідомляє пресслужба Українського центру оцінювання якості освіти.

Тепер випускники, які завершують у 2021 році школи і планують вступати, матимуть можливість вибирати, яку роботу виконуватимуть під час ЗНО: або сертифікаційну роботу з української мови, або сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

Як уточнила заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, один з тестів буде трохи коротшим.

«Тест з української мови тривалістю коротший, ніж тест з української мови та літератури, і тестування триватиме 150 хвилин. Тест з української мови та літератури, відповідно, є більш довгим, і тестування триватиме 210 хвилин», – сказала Вакуленко.

Також, відзначається, що раніше випускники могли вибирати між математикою та історією України.

«Державна підсумкова атестація з 2021 року для здобувачів повної загальної середньої освіти буде обов’язковою з української мови, з математики. Це нововведення. Нагадую, раніше можна було обирати з математики або історії України. Історія України або іноземна мова, а також один з навчальних предметів на вибір», – розповіла Вакуленко.

При цьому вона підкреслила, що всі країни, які хочуть посилити свій інноваційний потенціал, запроваджують обов’язковий іспит з математики.

0