289

0

Глава держави Володимир Зеленський підписав закон, який посилює відповідальність за порушення пожежної безпеки.

Про це в понеділок, 1 березня, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Документ під назвою Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки № 1 187-IX, Верховна рада схвалила 3 лютого цього року.

Відзначається, що документ спрямований на посилення захисту навколишнього середовища, запобігання пожежам в природних екосистемах, підвищення ефективності управління та контролю в цій сфері, посилення адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки.

Після набуття чинності зростають розміри штрафів:

  • за порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському і річковому транспорті;
  • за порушення вимог пожежної безпеки;
  • за використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням;
  • за початок роботи новостворених підприємств без зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки.

Крім того, збільшуються штрафи за невиконання законних вимог представників центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

Очікується, що закон дозволить схвалювати ефективні та системні заходи щодо захисту природних екосистем від пожеж, підвищить ефективність державного контролю, посилить відповідальність в цій сфері, що сприятиме мінімізації кількості та масштабів пожеж.

Закон набуває чинності на наступний день після опублікування.

0