303

0

Понад 1,1млн випадків порушень Правил дорожнього руху було виявлено за рік у режимі автофіксації. Утім, зупинятися на досягнутому нардепи не збираються, а тому вигадали новий спосіб боротьби з порушниками.

Нардепи зареєстрували проект №5798, яким хочуть удосконалити чинний режим фотозйомки порушень ПДР. А також додати до переліку суб’єктів, які можуть фіксувати порушення фізичних осіб, безпосередніх свідків.

Свідомі громадяни зможуть фотографувати порушення правил зупинки, стоянки, паркування тощо. Громадський контроль за безпекою буде здійснюватися виключно через додаток «Дія». Адже це уможливить ідентифікацію свідка. До того ж «Дія» гарантуватиме цілісність та автентичність створених матеріалів фото- та відеозапису, забезпечить визначення часу, дати та географічних координат порушення.

У разі притягнення винної особи до відповідальності та сплати нею накладеного штрафу, сповіщувачі зможуть отримати винагороду в розмірі 10% від цього штрафу. Водночас особі гарантується конфіденційність від розголошення її даних.

Утім, щоб нівелювати спроби заробітку проєкт встановлює кримінальну відповідальність за подання підроблених або штучно створених матеріалів фото чи відеозйомки.

0