568

0

Зареєструватися онлайн фізичною особою-підприємцем просто – журналістка «Четвертої влади» Ольга Ульянова перевірила власноруч.

Розробники цієї опції на порталі «Дія» стверджують, що на заповнення документів потрібно 10 хвилин, а розглянути їх мають за одну добу під час робочих днів. Ця послуга безкоштовна. 

Крок 1. На порталі «Дія» треба вибрати пункт меню «Послуги», у вкладці, що відкриється після того, – «Підприємництво» і зрештою «Відкриття ФОП».

Система запропонує авторизуватися за допомогою електронно-цифрового підпису (ЕЦП), який за правовим статусом прирівняний до власноручного підпису чи печатки. Отримати ЕЦП можна в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів, зокрема у деяких – безкоштовно та онлайн (наприклад, клієнтам Приватбанку через «Приват 24», клієнтам «Ощадбанку» – через власний сервіс, тощо).

Крок 2. Вказати громадянство та адресу реєстрації.

Крок 3. Вибрати види економічної діяльності (КВЕДи), тобто вказати, що саме ви як підприємець збираєтесь робити.

Скриншот з сайту «Український спектр»

Крок 4. Зазначити, чи були ви підприємцем раніше, і вибрати тип оподаткування за загальною чи спрощеною системою.

Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний податок, який залежить від їхньої групи платників податку, та єдиний соціальний внесок (22% від мінімальної заробітної плати або 1320 гривень з 1 січня 2021-го).

На загальній системі оподаткування ФОПи сплачують 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та 1,5% військового збору (ВЗ) від чистого доходу, тобто різниці між загальним оподатковуваним доходом і документально підтвердженими витратами на підприємництво.

Також підприємці за загальною системою оподаткування з 1 січня сплачують ЄСВ мінімум 1320 гривень.

Скриншот з сайту «Український спектр»

Крок 5. Вибрати, чи хочете реєструватися як платник податку на додану вартість та дату реєстрації.

Згідно з Податковим кодексом, підприємці зобов’язані реєструватися як платники ПДВ, якщо за рік в обігу в них понад мільйон гривень без урахування ПДВ.

Проте підприємці можуть добровільно зареєструватися як платники податку на додану вартість, якщо загальна сума оподатковуваних постачань у них менше мільйона. 

Крок 6. Заповнити контактну інформацію.

Крок 7. Підписати електронну заяву електронним цифровим підписом.

Як внести зміни після реєстрації

Після реєстрації у ФОПів є можливість змінити громадянство, види економічної діяльності та контактну інформацію (номер телефону, електронну пошту та свою особисту сторінку в інтернеті).

Скриншот з порталу «Дія»

Змінити свої ініціали та місце проживання можна тільки офлайн, наприклад, в Центрі надання адміністративних послуг.

Ми покажемо на прикладі, як додати ще один вид економічної діяльності.

Для цього треба натиснути на кнопку «Редагувати» та у вікні, що виникло на екрані, додати новий вид діяльності.

Скриншот з порталу «Дія»

Після цього треба знову натиснути кнопку «Редагувати», щоб зберегти зміни.

Далі треба відповісти на питання, чи є ви платником єдиного податку. Нижче буде підказка, що платник єдиного податку – ФОП, який перебуває на спрощеній системі оподаткування 1-4 груп.

Перевірити, чи є ви платником єдиного податку можна онлайн за податковим номером у Реєстрі платників єдиного податку за посиланням.

Потім потрібно заповнити форму, вказавши назву податкової, де ви зареєстровані, та місце реєстрації ФОП, тобто вашу адресу.

Скриншот з порталу «Дія»

Далі сервіс пропонує перевірити заяву в електронному вигляді та підписати її за допомогою ЕЦП. Інформація про зміни надійде вам на електронну пошту.

Джерело: «Четверта влада»

0