380

0

Вчора Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про всеукраїнський референдум».

Як прокоментував під час онлайн брифінгу перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, цей закон дасть змогу більше залучати людей до прийняття рішень на всіх рівнях, починаючи державницькими рішеннями – для цього і потрібен інструмент референдуму.

«Закон, перш за все, направлений на реалізацію конституційних норм щодо всеукраїнського референдуму і забезпечення людям реальної можливості позбутися монополії політиків на вирішення питань загальнодержавного значення, – зазначив Сергій Подолін. – Важливо розуміти, що референдум не підмінятиме роботу Верховної Ради. Справа парламенту – приймати закони та врегульовувати суспільні відносини. Але громадяни матимуть інструмент впливу на державу як таку – щоб державні регуляції не йшли проти інтересів народу як єдиного джерела влади та суверенітету».

Законом передбачається, що референдум може бути оголошено Президентом чи парламентом України у визначених Конституцією випадках.

Предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання: затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України; загальнодержавного значення; про втрату чинності Законом України або окремими його положеннями.

Всеукраїнський референдум вважатиметься таким, що відбувся, якщо участь у голосуванні візьмуть не менш як 50% виборців, включених до Державного реєстру виборців.

0