794

0

У Рівненській ОДА відбувся онлайн брифінг щодо формування тарифів на газ та електропостачання за участю заступниці голови ОДА Людмили Шатковської та директора департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА Володимира Пшеюка.

Так, в Україні наразі діють ринок електроенергії та ринок природного газу. Тому споживачі можуть самостійно обирати постачальників енергоносіїв.

«На сьогодні постачають електроенергію 241 компанія, природний газ – 58 постачальників. Ціна на природний газ коливається від 6,99 грн/м3 (Газ АП) до 10,80 грн/м3 (Львівенергозбут). З умовами та цінами на блакитне паливо можна ознайомитись на сайтах постачальників», – зазначила Людмила Шатковська.

Директор департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА Володимир Пшеюк прокоментував причини зростання тарифів на енергоносії.

Так, приріст тарифу електроенергії пов’язаний із зростанням вартості послуг оператора системи передачі, послуг з управління, витрат на використання електромереж, їх зношеність, зростання мінімальної зарплати. Природний газ здорожчав за рахунок збільшення вартості «блакитного» палива на ринку в зв’язку з «сезонністю», зростанням мінімальної заробітної плати. Ціна тарифу водопостачання зросла за рахунок витрат на амортизацію, зниження обсягів реалізації, зростання мінімальної заробітної плати».

Тариф на розподіл природного газу залежить від декількох чинників: обсягу споживання, особливості мережі, специфіки споживання.

0