427

0

Національна служба здоров’я з 1 липня 2021 року адмініструватиме програму реімбурсації інсулінів.

Рецепт на інсуліни буде винятково електронним, а маршрут пацієнта – зрозумілішим, зазначають у пресслужбі НСЗУ.

“З 1 липня Національна служба здоров’я адмініструватиме програму реімбурсації інсулінів. Ми станемо єдиним платником за програмою. Рецепт на інсуліни буде винятково електронним. А маршрут пацієнта – зрозумілішим”, – пишуть в НСЗУ.

За даними Національної служби здоров’я, на сьогодні в Україні – понад 210 тисяч осіб мають цукровий діабет 1-го типу – інсулінозалежний, або дитячий. Усі вони потребують щоденного введення інсуліну.

Зазначається, що більш поширеним є діабет другого типу. В Україні на цю форму діабету хворіють близько 1 млн людей.

“Для пацієнтів з діабетом ІІ типу є можливість отримувати необхідні ліки за програмою реімбурсації – безоплатно або з незначною доплатою. На сьогодні, в оновленому Реєстрі ліків – 48 лікарських засобів для лікування діабету ІІ типу. З них – 23 безоплатні, решта – з незначною доплатою. Отримати ліки можна за електронним рецептом лікаря у аптеці, законтрактованій з НСЗУ. Така аптека має наліпку на дверях “Доступні ліки”, – зазначають в НСЗУ.

Як повідомляють в пресслужбі, у 2020 році лікарі виписали понад 2 млн 400 тис е-рецептів на ліки проти діабету ІІ типу за програмою реімбурсації. Найбільше – на Дніпропетровщині, Харківщині та Львівщині.

0