2684

2+

На сайті Американського географічного товариства віднайшли раніше неопубліковані фото містечка Дубно та його околиць, яке в 1930-роках було в складі Волинського воєводства.

На фото, які розмістили на сайті Ретро Рівне, можна прочитати назви дубенських магазинів на польській мові, розгледіти інтер’єр торгівельних лавок та архітектуру міста.

Так, як Дубно знаходиться не далеко від Луцька, то ймовірно, що лучани періоду 1930-років частенько їздили в Дубно на базар. Також архітектура луцьких крамниць не кардинально відрізнялась від дубенських.

18 березня 1921 року після підписання Ризького договору, Дубно увійшло до складу Польської республіки. Станом на 1930 рік в містечку проживало 9 тисяч 146 мешканців.

В Дубні були міський магістрат, міський суд, повітове староство, повітова команда Польської державної поліції, фінансово-податкове управління, повітова земська управа, карно-слідча в’язниця, окружна шкільна інспекція.

В 1930-х роках торгівля була основним джерелом заробітку для більшості місцевих жителів. Як і в кожній галузі підприємництва, були багаті торговці і середнього достатку.

У Дубні торгівля поділялась на імпортну і експортну. До міста привозили бакалію, тканини, папір, шкіру для взуття, канцтовари, галантерею, одяг, вироби з металу, фарби і будівельні матеріали.

2+