483

0

Медсестру Дубенської лікарні, яка одужала від коронавірусу, не впускали додому. 17 червня жінка повернулась з лікарні у гуртожиток, де мешкає. Жінка стверджує, що просиділа на сходах, бо всередину їй зайти не дозволяли, поки не втрутилась поліція. В ОДА повідомили, що конфлікт уже врегульовано.

Молодша медсестра травматологічного відділення Жанна Чипчур повернулася з лікарні додому з довідкою про негативний результат ПЛР-тесту, який доводить інфекції – немає. Жінка захворіла на COVID-19 і два тижні пробула в медзакладі. Але представники гуртожитку не впустити її усередину.

Кілька годин, стверджує, сиділа на сходах під гуртожитком. Впустили її після приїзду представників поліції – повідомляє “Суспільне. Новини”.

“Наряд розібрався в даній ситуації, вплинув на вирішення конфліктної ситуації. Сторони примирилися, було проведено роз’яснювальну бесіду як з комендантом, так і директором даного гуртожитку”, – прокоментував ситуацію в.о.заступника начальника Дубенського відділу поліції Сергій Юрковський.

“Протиправних дій не було, а комендант гуртожитку, ймовірно, не розібрався в медичних тонкощах”, – уточнив поліцейський.

Сам гуртожиток належить Дубенському коледжу культури і мистецтв РДГУ. Але з дозволу студради тут орендують житло і жителі міста, зокрема, військові, переселенці. Пані Жанна живе тут четвертий рік.

Директор коледжу, Оксана Волошина, пояснює: проблеми почалися раніше, коли довідалися, що у медсестри коронавірус. Бо умов для самоізоляції в гуртожитку не було.

Обидві сторони припустилися помилок – зазначають у коледжі. Жанна Чипчур вчасно не попередила про виписку з лікарні, а в гуртожитку – не обговорили алгоритм дій у такому випадку.

Медсестра хвилюється, що тепер її з гуртожитку виселять, а винаймати квартиру вона не зможе. У коледжі кажуть, що лише наприкінці року угоду розглядатиме студрада.

В області відреагували на випадок. Про це йшлось на щоденному онлайн-брифінгу Рівненської ОДА. На запитання журналістів про медичну працівницю, яка видужала від коронавірусу і яку не пускали в гуртожиток, де вона проживає, відповів перший заступник голови облдержадміністрації.

«Інцидент вичерпаний. Але це є для нас певним сигналом у тому, що керівники таких установ повинні чітко працювати з людьми і навіть частково не порушувати права громадян, які мають право на проживання. Договір, наскільки мені відомо, чинний до кінця року. Тим більше, що це медичний працівник, а медичні працівники – сьогодні наші герої, – відповів Сергій Подолін. – Ми поспілкувались із головою районної державної адміністрації, на території якої знаходиться заклад. Я думаю, що він врегулює питання. А в загальному треба провести робочу нараду з власниками відомчих гуртожитків, де ще раз наголосити про правила карантину, перебування жильців, їхнього повернення, з якими документами. Цей випадок ми закцентували, реакція буде з обласної адміністрації та районних теж. У випадку подальших сигналів ми будемо реагувати жорстко, тому що для нас головне, щоб права громадян не були порушені».

0