302

0

При розмитненні автомобілів на єврономерах (т.зв. «євроблях») виникла проблема з власниками авто, які «скидали» термін перебування авто в країні, виїжджаючи та в’їжджаючи через КПП на російському кордоні.

Близько 150 тисяч осіб не можуть розмитнити свої автомобілі. Ця ситуація вже опинилася в полі зору шахраїв. Про це повідомляє UBR.

Видання повідомило, що на митних пунктах Одеської та Чернігівської областей з’явилися шахраї, які пропонують «обнулити» факт такого перезаїзду і розмитнити автомобіль. Перша процедура коштує 300 доларів США, друга-250 доларів.

Схема будується на те, що авто робить перезаїзд в митному пункті та потім проходить розмитнення в Одеській або Чернігівській області. Шахраї запевняють, що історія з перезаїздом з Росії «зникає» з поля зору митниці, тобто все легально.

Однак на митниці говорять зовсім інше – такі дії абсолютно незаконні. Нічого нікуди не зникає і таким водіям відповідно до ст.485 МКУ загрожує штраф у 5-6 тисяч доларів. Йдеться про незаконне використання пільг, оскільки автомобіль, який заїхав з боку РФ, не має права на пільги та не може в’їжджати назад. Таким чином, в наявності порушення законодавства.

«Проконсультувавшись з митними органами, ми отримали однозначну відповідь, що пільги мають відношення тільки до процедур розмитнення за митною декларацією ІМ40АА (стандартною) і МД-1, коли людина виїжджає за межі митної території без подальшого митного оформлення. Але не поширюються на автомобілі, які зробили перезаїзди на митних постах, які межують з РФ» – пояснили юристи.

Тобто це означає, що такі автомобілі навіть покинути територію України на законних підставах не можуть, не кажучи вже про зворотний в’їзд і подальше розмитнення.

0