832

0

Кабмін вніс ряд змін до правил дорожнього руху. Зокрема, пішоходів зобов’язали носити світловідбиваючий одяг. За невиконання цього правила передбачено штраф 510 грн.

Раніше використання пішоходами світловідбивних елементів носило лише рекомендаційний характер. Зараз же кожен пішохід, який рухається в темний час доби (або в умовах поганої видимості) уздовж дороги, зобов’язаний носити світловідбиваючий жилет або накліпки на одязі.

Повідомляється, що цей захід дозволить знизити смертність на дорозі в п’ять-шість разів. Людини в світловідбиваючої одягу водієві видно за 130-150 метрів. А в темному одязі, навіть з включеними фарами, пішохода вдасться помітити всього за 25-30 метрів.

Пішоходів, які не будуть носити світловідбиваючі елементи на верхньому одязі будуть штрафувати на 510 гривень, хоча коли законопроект розглядався влітку, сума штрафу була в десять разів менше, всього 51 гривня.

Дане правило діє тільки для тих пішоходів, які рухаються проїзною частиною чи уздовж узбіччя дороги. Гуляти по пішохідній зоні все ще дозволяється, не обвісивши себе світловідбивачами.

0