282

0

З 1 липня в Україні офіційно затвердили можливість брати або «пакет малюка» – матеріальну допомогу держави для новонароджених, або задовольнятися компенсацією в розмірі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років. Про це повідомляє UBR.

Видання зазначає, що це фактично «вибори без вибору», оскільки тендерні закупівлі «пакетів малюка» досі не відбулися. А грошову компенсацію прямо в пологовому будинку отримати не вийде, позаяк для її оформлення потрібно пройти багато етапів:

  • відкрити спеціальну картку у відділенні «Приватбанку». Причому банк може відмовити, якщо є кредити або борги;
  • звернутися до центру соціального захисту за місцем проживання з набором документів, куди входить паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, довідка з пологового будинку про неотримання «пакету малюка» та заява.
  • дочекатися верифікації заяви, яка займе 1-2 місяці;
  • у разі успіху отримати кошти на карту.

При цьому використовувати компенсацію можна тільки в магазинах, список яких затверджений Міністерством соціальної політики. А в Рахунковій палаті неодноразово заявляли, що цієї компенсації недостатньо для придбання набору з «пакету малюка» в роздріб, оскільки він обійдеться в суму близько 9 тисяч гривень.

0