341

0

У Рівненській області триває посилений моніторинг якості харчування у школах та дитсадках.  

Для покращення таких досліджень придбають необхідне лабораторне обладнання для  ГУ Держпродспоживслужби в області. 1,5 млн грн на сучасний газовий хроматограф виділили з обласного бюджету. 

«Наше завдання – безпечна і якісна їжа в кожному дитсадку, кожній школі, а в магазинах – якісні продукти. Таку ж мету має ініціатива «Чесний продукт». Послідовно вдосконалюємо цей напрям. Торік вже оновили обладнання харчоблоків в 98 навчальних закладах, впроваджуємо здорове харчування у школах. На сесії обласної ради депутати підтримали наші ініціативи і внесли зміни до Обласної програми «Дітям Рівненської області – безпечне харчування» на 2020 – 2022 роки», – відзначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Віталій Коваль додав, що раніше дослідження на виявлення фальсифікату в молочних продуктах Держпродспоживслужба замовляла в інших акредитованих лабораторіях. 

Газовий хроматограф «Thermo Scientific Trace 1310» потрібний для дослідження харчових продуктів на наявність органічних, фосфорорганічних пестицидів та інших забруднювачів. А також дослідження щодо виявлення фальсифікації, зокрема і в молочній продукції. 

Тому таке устаткування суттєво покращить та дозволить проводити дослідження у лабораторіях установи, що забезпечить більшу якість харчування дітей у школах та дитячих садочках області.

Нагадаємо, в Україні реформують систему шкільного харчування. Згідно нового санітарного регламенту для закладів освіти, ключовим є здорове та безпечне харчування дітей. Зокрема, робота триває над трьома основними напрямки: оновлення застарілої нормативно-правової бази, підвищення контролю за якістю та безпечністю продуктів харчування та ресурсне забезпечення шкіл.

0